جراحی پروتز چانه

چانه می تواند در زیبایی هر فرد تاثیر به سزایی بگذارد .برخی از مشکلاتی که افراد در چانه های خود دارند چانه های فرورفته و گود است و یا اینکه چانه به اندازه ایی کوچک است که با صورت  هم خوانی ندارد شما می توانید با جراحی پروتز گونه این مشکل خود را برطرف کنید.

نوع بی هوشی در جراحی پروتز چانه بیهوشی عمومی داخل وریدی است .نحوه انجام جراحی پروتز چانه به جراح بستگی دارد و ممکن است برای هر فرد روشی متفاوت در نظر گرفته شود.

جراحی پروتز چانه

در ابتدا  جراح برش ها را ایجاد می کند ممکن است برش ها در داخل دهان ایجاد شود و از درون لب پایین و پوست زیر چانه فضایی برای قرار دادن پروتز در جلوی استخوان ایجاد می شود .شما می توانید در این زمینه پیش از جراحی با پزشک خود مشورت کنید و نظر خود را در این رابطه به جراح خود بگویید.این جراحی به مدت یک ساعت تا یک ساعت نیم زمان بر خواهد بود

بعد از اینکه پروتز در داخل چانه قرار گرفت جراح بررسی می کند که آیا قرینگی در صورت ایجاد شده است و بعد از مطلوب بودن همه موارد جراح پروتز  را با پیچ در محل خود ثابت می کند.در صورتی که برش ها در داخل باشند از بخیه های قابل جذب استفاده می شود و در غیر این صورت شخص باید بعد از گذشت یک هفته برای برداشتن بخیه های خود به پزشک مراجعه کند.

بعد از جراحی ،چانه متورم می شود .برای کم شدن ناراحتی بیمار و همچنین جلوگیری از پروتز چانه شاید از چسب های مخصوص استفاده شود.

در روزهای اول بعد از جراحی شما تنها می توانید مایعات بخورید و به هیچ عنوان به صورت خود فشار وارد نکنید تا پروتزها جابه جا نشوند.

با تشکر مدیریت سایت دکتر احمدپور  جراح بینی و متخصص گوش و حلق و بینی

درباره drahmadpoor

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 17 + 3 =